19.07-25.07 terviseprogramm!

Tere taas, mu hea suvetreenija!


Harrastades Pilatest, märkad peagi, et lisaks liigutustele ja harjutuste metoodikale saab Sulle harjumuspäraseks nn Pilatese hingamine. Kas teadsid, et Joseph Pilates uskus, et korrektsele ja täielikule hingamisele keskendumine on enam kui oluline ehk suisa hädavajalik? Oma sõnavõttudes rõhutas ta, kuivõrd kahetsusväärne see on, et miljonid inimesed ei õpigi kogu elu jooksul korrektse hingamise kunsti.


Korrektne hingamine tagab efektiivse vere (ja seeläbi lihaste) varustamise hapnikuga, aitab kehal ja vaimul keskenduda talle antud ülesannetele ning aitab vältida ja lõdvestada ebavajalikku pinget, eriti õlavöötmes, kaelas, rinnakus ja ülaseljas. Sügav ja põhjalik väljahingamine aga aitab aktiveerida kere stabiliseerivaid süvalihaseid, mis on üks Pilatese põhieesmärkidest.

Nii mina kui ka teised Pilatese treenerid juhendavad Sind kord sisse, kord välja hingama ning seda mõnes harjutuses ühtmoodi, teises teistmoodi. Sageli võib ka üht ja sama harjutust sooritada erinevalt hingates, muutes seeläbi harjutuse fookust ja lihastööd. Mis on aga oluline, on see, Sa kunagi ei hoiaks hinge kinni! - Täielik ja terviklik sissehingamise tehnika tagab Sulle lühikese ajaga hea enesetunde ning võib aidata vabaneda nii mõnestki pingest, murest või valust.


Nagu kombeks, saadan Sulle tänagi teele uue soovitusliku treeningkava ja tuletan meelde, et kui vajad suvisteks trennideks motivatsiooni, siis tutvu motivatsiooninippidega siin! Kui Sind huvitab, miks, kui palju ja kuidas me ikka treenida võiks, siis piilu ka blogisse, sest palju kasulikku informatsiooni, sh Pilatese hingamise kohta, leiad just sealt!


Ilusat, meeleolukat ja muidugi aktiivset nädalat ning kohtumiseni matil!

29. nädala ehk 19. - 25. juuli soovituslik terviseprogramm:


E 19.07 alustame keha taastamisega nädalavahetusest - oli see meeleolukas ja seltskondlik või rahulikult kodune, esmaspäev on ikka parim aeg tuua taas fookus tervisele. Leiame treeningu "Pilates kohtub funktsionaalse treeninguga" leheküljelt "30-40 min Pilates".


T 20.07 püüame jälle olla energilised ja hoogsad ning valime ühe trennidest "Pilates kohtub fitnessiga", millest viimase leiad leheküljelt "Uued treeningud" ja varasemaid lehelt "20-30 min Pilates".


K 21.07 murrame suvenädala selgroo, viibides ja liikudes looduses. Proovime liikuda mõõduka või tugeva intensiivsusega. Kui soovid teada, miks tasub jalutamise asemel sörkida või kiirkõndi teha, loe siit!


N 22.07 keskendume kogu keha tugevusele ja valime treeningu "Pilates ja plangud" leheküljelt "20-30 min Pilates".

R-P 23.-25.07 tasakaalustame omavahel värskes õhus liikumise ning võimlemise. Liigume mõõduka või tugeva intensiivsusega õues vähemalt korra nädalalõpu jooksul ning valime ühe endale meelepärase Pilatese nädalalõpuks. Soovi korral võid valida ka mitu väikest "liikumisampsu" ehk minitreeningut!

Soovin Sulle aktiivset, liikumis- ja naeratusterohket uut nädalat! Sinu Kerttu