top of page

3 põhjust, miks proovida Pilatest!

Mu armas treenija ja Pilatese huviline,

Möödunud aasta viimases uudiskirjas kutsusin Sind üles tegema 2022. aastast Pilatese aastat, sest fookuse toomine nii füüsilise kui ka vaimse tervise juurde ei olegi ehk 21. sajandil veel nii möödapääsmatu olnud. Täna, mil uuest aastast on käidud vaid nädalake, sooviksin jätkuvalt kutsuda Sind endaga kaasa, esialgu siiski vaid mõtterännakule käesoleva uudiskirja abil, et luua Sulle 3 lihtsa ja ülevaatliku punkti abil selgust sellest, kuidas täpselt meie ühine treeningute veebilehekülg Sinu elu värskelt alanud aastal võiks rikastada.

Veel enne mõtiskluste juurde asumist sooviksin aga juhtida Sinu tähelepanu treenikerttuga.com koduse Pilatese lehe heategevuskampaaniale - annetades vähiravifondile "Kingitud elu", saad endale või Sulle kallile inimesele kinkida koduse Pilatese tasuta! Kui Sul veel treeningpaketti ei ole, on see hea võimalus teha head nii endale kui abivajajatele; kui oled aga juba tubli treenija, siis saad aidata ka lihtsalt sõnumit levitades!

Kuhjaga motivatsiooni soovides ja ikka kohtumisi matil oodates, Sinu Kerttu

 

1. Pilates aitab saavutada tervislikku vormi!

Alloleval pildil on Sinu ees Pilatese-eelne mina, millel olen 20-ndates ja peaksin olema justkui elu parimas vormis ning aastais. Kas usud, et tegin selle pildi ajal oma elu suurimatel koormustel trenni?

Mina leidsin Pilatese näol treeningu, millega õppisin andma oma kehale aega, et saavutada tulemused, mis kestavad kogu elu, ning vormi, mis teeb rahulolevaks kauemaks kui loetud päevad või nädalad. Õigemini leidsin, hoolimata õigusteaduse magistrikraadist, lausa elukutse, et tuua Pilatese "maagiat" ka Sinuni! Pilates kui lihastreening vormib ja tasakaalustab Sinu keha, tugevdab Sinu luustikku ja liigeseid, lisab Sulle jõudu ja vastupidavust, aitab ära hoida lihaskadu vanuse kasvades ning vältida ka pingeid ja jäikust. Just lihastreening on oluline muuhulgas kaalulangetusel, sest lihased tarbivad rohkem energiat ning kiirendavad ainevahetust.


Pilatese kui rahuliku ja tasakaalustatud lihastreeningu lisamine oma treeningute menüüsse iganädalaselt (või miks ka mitte igapäevaselt?) aitab Sind jõuda tervisliku vormi ja rahulolevama "minani" mõnusal tasakaalustatud moel.

2. Pilates parandab vaimset tasakaalu ja tõstab une kvaliteeti!

Töötades välja oma treeningmeetodit, sidus Joseph Pilates omavahel kokku kaks pealtnäha erinevat maailma: idamaisest joogast tuleneva keskendumise ja sügava hingamise põhimõtted ning sportvõimlemise, kulturismi ja teiste spordialade lihastöö ja füüsilise pingutuse praktikad. Tema eesmärgiks oli luua justkui täiuslik keha, meelt ja hinge ühendav treenimisviis ning muuhulgas uskus ta, et selle abil on võimalik parandada nii füüsilisi vaevusi, vaid ka vaimset pinget, ärevust ja stressi.

Meie vaimset tasakaalu, rahulolu ja õnne mõjutavad oluliselt 4 ainet: oksütotsiin, serotoniin, dopamiin ja endorfiin. Seda keemilist kvartetti on nimetatud suisa õnnevalemiks. Kas teadsid, et Pilates tagab sellesama nn õnnevalemi toimimise Sinuski?

Pilates kui keskendumist ja tervislikku hingamist nõudev, samal ajal pingutust esile kutsuv, ühtaegu venitav ja lõõgastav ning ka tugevdav lihastreening aitab soodustada nii oksütotsiini, serotoniini, dopamiini kui endorfiini vallandumist Sinu kehas - hea treening teeb meele rõõmsaks, annab energiat (mitte ei võta seda;)) ning innustab veel rohkem ja jälle pingutama!

Regulaarne Pilatese harrastamine toob kaasa üldise meeleolu paranemise, suurenenud energia ja negatiivsete mõtete kadumise ning kahtlemata magusama une - Pilatese järel ei ole Sa pinges või stressis, vaid mõnusa toonuse kõrval oled saanud ka head und soosiva lõõgastuse!

3. Pilates parandab Sinu rühti ja tõstab enesekindlust!

Rühti võib pidada meie esmaseks visiitkaardiks ning kehahoiakust peegeldub nii mõndagi meie sisemise heaolu kohta. Kas teadsid, et Pilates aitab ennetada selgroo moondumist, nn halba rühti ja kroonilisi valusid?

Lülisammast sirutavate ja painutavate lihaste arengul on suur mõju kehahoiule, sest nad moodustavad lihaselise tugiaparaadi ehk justkui elastse korseti. Sellesama tugiaparaadi ja korseti saavutamine on meie treeningute üks põhieesmärke - Pilateses treenitavad lülisambale lähedal asuvad lihased on kehale nii teljeks kui toeks. Hea rühi puhul on lülisammas heas asendis ja kaitseb rindkereelundeid ning kopsud ja süda saavad normaalselt talitleda.

Pilates aitab Sul saavutada treenitud lihaseid, mis võimaldavad hoida ilusat rühti, mis omakorda aitab vältida tarbetuid lihaspingeid ja -valu, väsimust, liigeseprobleeme, pea- ja seljavalu. Just nii saamegi veel jätkuvaid talvekuid enesekindla naeratusega tervitada!Commenti


bottom of page