Kevadväljakutsega uuele matile!

"Pilates on ikka imeline, järjest rohkem saan tõestust. Kui natuke midagi kuskilt valulik või pinges, siis on Pilatese harjutused nagu palsam lihastele."

Tere kaunist kevadist pühapäeva, mu armas treenija!

Ülaltoodud siira tagasiside saatis üks koduse Pilatese austajaist ning pean isegi tunnistama, et hoolimata kogemusest nii Pilatese stuudios, koolis-lasteaias lastega kui ka spordiklubis, on kodused trennid ikka kohe eriti mugavad ja mõnusad - lihtsalt rullid vabalt valitud ajal mati lahti ning keha ja meel saavad rõõmsamaks minimaalse ajakuluga! Ja milline rõõm on seda teha juba päikselistel kevadhommikutel või pikematel valgetel õhtutel!

Eelmises pikemas uudiskirjas rääkisime Pilatesest kui vaimse tervise vitamiinist ja vaatlesime, kuidas Pilates mõjub palsami ja pika paina nii vaimsele kui füüsilisele tervisele. Juhul, kui see või mõni teine varasematest väärtuskirjadest Sinust mööda lendas, siis tuletan meelde, et need ja palju muudki harivat ning põnevat leiad ikka blogist.

Aga-aga... Asugem siis tänase pealkirja teema juurde! Täna tahaksin Sind taas "välja kutsuda", et ikka koos tervema, teadlikuma ja õnnelikuma minani püüelda! Tõstmaks Sinu osalusmotivatsiooni, lisan, et kuigi Pilatese kevadväljakutse suurimaks preemiaks on vabalt liikuv, pinge- ja valuvaba, kauni rühiga, tugevam, tasakaalus ja tervem keha, sooviksin lisaboonusena välja loosida ühe eriti mõnusa, 1cm paksuse, stiilse musta Gymstick võimlemismati. Kes teab - äkki on just selle hea võimlemismati puudumine veel Sinu või Sinu lähedase liikumisrõõmust puudu!

Väljakutsega tutvumiseks ikka edasilugemiseni ja, nagu kombeks, kohtumiseni matil!

 

Kui sageli seisad Sa peegli ees ning vaatad iseend tõelise imetlusega, täheldades, et oled kaunis, tugev, rõõmus ja lihtsalt suurepärane? Või kui sageli näed sa iseenda peegelpilti vaadates seda, kuidas kõhuke on ehk natuke "liiga suur", kuidas vasak käsivars "lotendab", kuidas silmaalused on liiga paistes või tumedad või kuidas tahaks siit või sealt olla enam trimmis, toonuses või "parem"? Kui tihti ütled Sa iseendale midagi ilusat, tunnustavat ja n-ö väge andvat? Kui tihti tabad end hoopis negatiivset sisekõne pidades, leides teadlikult või alateadlikult, et Sa ei ole siit või sealt piisav? Kui palju märkad Sa iseenda tublidust ja kiidad end, et oled ühe või teise asjaga hästi hakkama saanud või et oled olnud väga-väga tubli? Kui palju hurjutad Sa end, et võiksid/peaksid enam trenni tegema või seda-teist paremini/rohkem tegema?

Meie hommikusel sisekõnel on suurem jõud, kui sageli aimata oskame, mistõttu kutsun Sind juba alates homsest 3 nädalat kestvale iseenda tunnustamise väljakutsele!

Miks?

Kuna ääretult lihtne on igapäevaelus ja olmekaskaadis hoida fookust oma tööl, perel, kodul, lähedastel, uudistel ja kiireloomulistel tegemistel, millest kõik on olulised, ja seejuures unustada, et me peame hoolitsema ka enese eest! Veelgi enam - me võiksime osata igapäevaselt märgata, kui head "tööd" me teeme oma võimaluste piires ning end tunnustada selle eest, et me oleme just täna niisugused nagu me oleme. Kas tead, et tunnustust, kiidusõnu, tähelepanu, imetlust ja tuge ei pea ega alati saagi Sulle pakkuda teine inimene, vaid et see võiksid ja peaksid esmajärjekorras olema Sina ja ainult Sina ise!

Millal?

21. märts kuni 11. aprill ehk me alustame juba homme!

Kuidas osaleda?

Pilatese väljakutses osalemiseks pole vaja muud kui 3-l järjestikusel nädalal minimaalselt 5-l korral nädalas kirjutada mulle midagi head Sinu enda kohta - mille eest end kiita tahaksid? Mis Sulle enda juures väga meeldib? Miks Sa leiad, et oled tubli, äge ja imetlusväärne? Mis Sul väga hästi välja on tulnud/tuleb? Mida pead enda juures eriti kauniks?

Ootan Sinult vahetult kas e-kirja, sotsiaalmeediasõnumit või kodulehe tagasisidevormi. Kes kunagi motivatsioonikirja kirjutanud, see ehk teab, et enese kiitmine võib osutuda väga raskeks, kuid proovigem, eks! Loomulikult jääb Sinu tagasiside ainult meie vahele!:)

Mis pärast saab?

11. aprillil on aeg teha kokkuvõtteid ning veelkord tunnustada iseend tubli pingutuse eest. Muuhulgas panen mina aga kõigi väljakutses osalejate nimed virtuaalsele loosirattale ning loosin välja uue, mõnusa 1cm paksuse GymStick Pilatese treeningmati. Suurimaks preemiaks ja auhinnaks on aga muidugi see, et oleme kujundanud uue, enese tunnustamise ja positiivse märkamise harjumuse.
 

Kui Sa veel ei ole treeningutega alustanud, siis see võimalus on Sinu jaoks alati olemas!

Pilates on treeningmeetod, mis sobib east, soost, vanusest ja füüsilisest ettevalmistusest sõltumata, kõigile!

Koos minu ja Pilatese abiga saavutad tugeva, vastupidava, pingetest ja valust vaba, vabalt liikuva, kena rühiga ja tasakaalus keha.