top of page

Kolmapäevased Kolm!

Tere pisut juba varakevade moodi kolmapäeva, mu tubli treenija!

Tänasega saab piltlikult öeldes taas murtud ühe nädala selgroog, ent minu ja Pilatese ülesandeks on ikka jätkuvalt Sinu lülisambale head teha! Säilitamaks Sinu treeningmotivatsiooni, jõuab Sinuni aeg-ajalt just kolmapäeviti lühike, vaid kolmest motiveerivast mõttest koosnev väärtuskiri, millest ahjusoe kolmas on just praegu Sinu silme ees. Kui pikad blogipostitused või terviseteemalised artiklid ei ole ajanappuse tõttu alati Sinu n-ö "teetassike", siis 3 lühemat mõtet on ehk abiks ikka!

Kodusest koroonakoldest rohkelt tervist soovides ja ikka kohtumisi matil oodates, Sinu Kerttu

 

Tänased "Kolmapäevased Kolm" on Sinu jaoks siin:

1. "No pain, no gain!" ("Ilma valuta ei ole tulemusi!"); "Go big or go home!" ("Pinguta sajaga või mine koju tagasi!") - sarnaste treeningmotodega oleme ehk paljud kokku puutunud, sest tänapäevane fitness-maailm võib olla karm, kui mitte suisa hirmutav. Eeltoodud loosungid koos piltidega higipiiskadega kaetud superkehadest on mõistagi ägedad vaadata, ent kas tõesti peab tervislik vorm kaasnema ikka hiiglamasuure eneseületusega, "vere" või "pisaratega"?

Nii nagu meil kõigil on oma lemmikroad, mis teevad meie tuju ja enesetunde heaks, meelistegevused ja lemmikkaaslased, kes toovad meis välja just meie parimad omadused, niisamuti võiks olla ka treeninguga! Sinu treening ei tohiks olla Sinu keha ja vaimu lõhkumine, Sinu treening ei tohiks teha Sind rahulolematuks enda kehas, Sinu treening ei tohiks olla enesepiitsutamine ega sunnitöö.

Täpselt 12 aastat tagasi leidsin minagi, et minu kehale ei sobinudki piitsutamine - ta soovis hoopis lugupidavat kohtlemist ja kannatlikkust. Pilatese abil asusid minu keha ja vaim enneolematule koostööle, mis päädis kergema enesetundega, pikkade, elastsete lihastega varasema "punnis" lihaskonna asemel, kaunima rühi, iseenesest vähenenud söögiisuga ja enneolematu enesekindlusega oma keha suhtes.

2. Tõsiasi, et tipp-baleriinidele on Pilates sama oluline kui õhk ja vesi, on kaasaegses balletimaailmas teada-tuntud, sest Pilatese treeningmeetod tagab tantsijale tugevuse, painduvuse, stabiilsuse, koordinatsiooni, kontrolli oma keha üle ja teadlikkuse oma liigutustest, säästes neid seejuures vigastustest ja ülekoormusest. Kas Sina aga teadsid, et järjepidev Pilatese harrastamine toob kaasa kergustunde oma kehas, lihastes ja liigestes, olenemata seejuures Sinu kaalunumbrist? Vastupidavus, jõud, koordinatsioon, parem rüht, trimmis lihased ja vabalt liikuvad liigesed - kõik need tulemused on Sinu jaoks vaid koduse nauditava pingutuse kaugusel!

3. Kolmanda mõttena tänases Kolme-kirjas tahaksin saata Sinuni hoopis südamlikud vabandused, et jaanuarikuu uued treeningud ei ole veel Sinuni jõudnud! - Nimelt on elu veeretanud meie ette paraja portsu sekeldusi ehk samal ajal, kui pereisa on juba pikemat aega kimpus tõsisemate tervisemuredega ja taastub hetkel operatsioonist hotellitoas, olen mina kolme lapsega koroonaviiruses kodus. Seesugune keskkond kahjuks salvestamise rahu ei soosi, ent luban Sulle, et kohe-kohe algav veebruarikuu toob Sinuni nii uusi Pilatese-sessioone kui ka päris uue täiskasvanute Zumba! Tänan Sind, et oled minuga!
Comments


bottom of page