top of page

"Nädalalõpu sõdalane" ehk liigume koos nr 3!

"Physical fitness is the first requisite of happiness."

Joseph H. Pilates

Tere kaunist päeva, mu armas treenija!

Nagu eelmistes postitustes, võtame tänagi vaatluse alla ühe Joseph Pilatese paljudest otsekohestest ja motiveerivatest mõtetest. Kui tänast, ülaltoodud tsitaati tõlkida, siis kõlab see umbes nii: "Hea füüsiline tervis on õnne esimeseks eelduseks."

Kas teadsid, et Pilatese treeningmeetod sai alguse siis, kui Joseph Pilates asus I maailmasõja aegu voodihaigeid ja vigastatud kaassõdureid taas liikuma ja jalule aitama? Nii iseenda varasest tervisemurede rohkest lapsepõlvest kui ka sõjaajal kogetust sai inimeste elujärje parandamisest tema suur missioon.

Et Pilatese töö ning mina Sinu truu "tööriist" ikka edasigi Sinu õnnekarikat täita saaks aidata, siis tänaseski postituses räägime kehalise aktiivsuse normidest täitmisest treenikerttuga.com koduse Pilatese kontekstis.

NB! Kui Sinust eelmine kehalise aktiivsuse normidest rääkiv postitus mööda läks, siis selle ning väga-väga palju kasulikku trenni- ja Pilatese informatsiooni koos soovituslike nädalakavadega leiad vaid kliki kauguselt blogist ja sageli ka minu sotsiaalmeediast!

Rõõmsat lugemist ning kohtumiseni matil!

 

Eelmistes postitustes rääkisime kehalise aktiivsuse normidest ning viisidest, kuidas neid norme kõige väiksema ajakulu ja vaevaga täita. Rääkisime sellest, kuidas treeningud ei pea olema pikad, vaid võivad koosneda paljudest väikestest liikumisampsudest, ning pöörasime tähelepanu ka liikumise intensiivsusele.

Kas Sa aga teadsid, et aja- või ka motivatsiooninappuse korvamise imeliseks nipiks võib olla ka treenimine nädalavahetustel ehk nn "nädalalõpu sõdalase" (ing k "weekend warrior") roll?

Kehalise aktiivsuse norme võib täitsa vabalt täita ka tööst või muudest kohustustest vabamatel päevadel: kui Sinu nädalarutiini ei sobitu kohe kuidagi liikumine 5-l päeval nädalas või liikumisampsud mitmel korral päevas, siis on vägagi tubli ka see, kui Sa 3-4 päeva oled passiivsem, ent järgneval 3-l hoopis tublisti aktiivne!* Kui Sul ei õnnestu liikuda õues ja teha Pilatest esmaspäevast neljapäevani, siis liikudes tublisti värskes õhus ning võimeldes reedel, laupäeval ja pühapäeval, oled endiselt imelises trennirütmis!

Mida aga tahaksin, armas treenija, Sulle südamele panna, on see, et ka nn "nädalalõpu sõdalasena" tuleb kuulata oma keha ja olla teadlik ning tasakaalukas. Seega ei tohi end siis kohe 3-4 passiivsema päeva järel äkitselt liigselt piitsutada ega teha liiga ei südamele ega luu- ja lihaskonnale. Siinkohal tulebki kiita ja kinnitada, et Pilates kui tõeliselt turvaline ja tõhus treeningmeetod on efektiivne ja imeline abivahend ka kõigile "nädalalõpu sõdalastele", kes soovivad sukelduda esmaspäeva tervema ja energilisemana, ent ka hoituna ning tasakaalukana!

Soovin Sulle imeilusat maikuu esimest nädalat, armsaimat emadepäeva ja ikka aktiivset, liikumis- ja naeratusterohket kevadet! Sinu Kerttu

* Kasutatud allikas: podcast "Kolme peaga biitseps"

bottom of page