Oktoobrisse uue harjumuse ja matiga!

"Olen Pilatesega varem tegelenud ning otsustasin nüüd veebitundide kasuks. Mulle väga meeldib see, et harjutused on erinevate pikkustega ja ka teemade järgi, et millele täpsemalt tunnis keskendutakse. Jätka samas vaimus, aitäh:)!"

Tere kaunist päikselist pühapäeva, mu hea treenija!

Ülaltoodud armsa tagasiside saatis üks koduse Pilatese austajaist ning pean isegi tunnistama, et hoolimata töötundidest nii Pilatese stuudios, koolis-lasteaias lastega kui ka spordiklubis, on kodused trennid ikka kohe eriti mugavad ja mõnusad - lihtsalt rullid vabalt valitud ajal mati lahti ning keha ja meel saavad rõõmsamaks minimaalse ajakuluga!

Eelmises uudiskirjas rääkisime enese liikumisalasest motiveerimisest ning erinevatest tahte "liikidest". Suur aitäh kõigile, kes saatsid tagasiside, et see uudiskiri neid kõnetas ja koguni liikuma motiveeris! Juhul, kui see või mõni teine varasematest väärtuskirjadest Sinust mööda lendas, siis tuletan meelde, et need ja palju muudki harivat ning põnevat leiad ikka blogist.

Aga-aga... Asugem siis kõige olulisema juurde! Muuhulgas sai eelmisel nädalal välja hõisatud seegi, et meid ootab kohe-kohe ees käesoleva õppeaasta esimene auhinnaline Pilatese väljakutse. Just täna ongi see päev, kui tahaksin Sind "välja kutsuda", et ikka koos tervema, teadlikuma ja õnnelikuma minani püüelda!

Kuigi Pilatese väljakutse suurimaks preemiaks on vabalt liikuv, pinge- ja valuvaba, kauni rühiga, tugevam, tasakaalus ja tervem keha, sooviksin lisaboonusena välja loosida ühe eriti mõnusa, 1cm paksuse, stiilse musta Gymstick võimlemismati! Kes teab - äkki on just selle hea võimlemismati puudumine veel Sinu või Sinu lähedase liikumisrõõmust puudu?!

Väljakutsega tutvumiseks ikka edasilugemiseni ja, nagu kombeks, kohtumiseni matil!


Sinu Kerttu

 

Joseph Hubertus Pilates on öelnud: "10 Pilatese treeningu järel tunned Sa end paremini, 20 Pilatese treeningu järel näed Sa parem välja ning 30 Pilatese trenni järel on Sul täiesti uus keha!". Inspireerituna härra Pilatesest, kutsun Sind osalema paindlikul ja kõigile jõukohasel 2-nädalasel Pilatese väljakutsel ehk väiksel pingutusel, millega 27. septembrist kuni 10. oktoobrini kingid endale tervist ja liikumisrõõmu!

Millal?

27. september kuni 10. oktoober ehk me alustame juba homme!

Kuidas osaleda?

Pilatese väljakutses osalemiseks pole vaja muud kui kahel järjestikusel nädalal ehk 27.09-10.10 rullida matt lahti suisa 5-l päeval nädalas - Sina ise valid, millisel päeval ja millist treeningut Sa teed, kuid ootan Sind oma valikuid ka minuga jagama!

Olles trenni ära teinud, ootan Sinult vahetult kas e-kirja või sotsiaalmeediasõnumit selle kohta, et millise trenni Sa täna valisid ning kuidas end treeningu järel tundsid. Näide: "Tere Kerttu! Soovin osaleda väljakutses ja täna, esmaspäeval, valisin esimeseks trenniks "Tegusa päeva Pilatese". Pärast seda trenni tundsin end kohe palju paremini!" Lihtne, kas pole?!

Kui oled Instagrami kasutaja, oled ehk märganud, et sealsetes 24h "stoorides" jagan ka oma igapäevaseid trennivalikuid. Kui soovid, võid oma valiku ka sotsiaalmeediasse märkida, kuid kindlasti jaga oma postitust mullegi või märgi mind oma postituses, et saaksin Su väljakutses ikka osalejaks märkida!

Mis pärast saab?

10. oktoobril on aeg teha kokkuvõtteid ning tänada iseend tubli pingutuse eest. Muuhulgas panen mina aga kõigi väljakutses osalejate nimed virtuaalsele loosirattale ning loosin välja uue, mõnusa 1cm paksuse GymStick Pilatese treeningmati. Suurimaks preemiaks ja auhinnaks on aga muidugi see, et oleme 2 nädalaga kujundanud uue, sagedase võimlemise harjumuse ja kinkinud iseendale hindamatu varanduse - parema tervise!


 

39. nädala ehk 27.09-3.10 soovituslik terviseprogramm:

E 27.09 tervitame uut nädalat ühe mõnusa, ühtaegu virgutava ja samal ajal rahustava pingutusega. Leiame trenni "Lõõgastus liikudes 1" leheküljelt "20-30 min Pilates".

T 28.09 võtame fookusesse lihasjõu kõrval ka oma südame ning kopsud ehk otsime treeningu "Pilates kohtub fitnessiga 1" leheküljelt "20-30 min Pilates".

K 29.09 murrame sügisnädala selgroo, viibides ja liikudes looduses. Proovime liikuda mõõduka või tugeva intensiivsusega. Muidugi ei tee väliveekogudes karastaminegi halba!

N 30.09 mobiliseerime lülisamba ja liigesed koduse abivahendiga ehk leiame trenni "Pilates harjavarre/pulgaga 1" leheküljelt "30-40 min Pilates".

R-P 1.-3.10 tasakaalustame omavahel värskes õhus liikumise ning võimlemise. Liigume mõõduka või tugeva intensiivsusega õues vähemalt korra nädalalõpu jooksul ning valime kaks endale meelepärast Pilatest nädalalõpuks. Soovi korral võid valida ka mitu väikest "liikumisampsu" ehk minitreeningut!


 

Kui Sa veel ei ole treeningutega alustanud, siis see võimalus on Sinu jaoks alati olemas!

Pilates on treeningmeetod, mis sobib east, soost, vanusest ja füüsilisest ettevalmistusest sõltumata, kõigile!

Koos minu ja Pilatese abiga saavutad tugeva, vastupidava, pingetest ja valust vaba, vabalt liikuva, kena rühiga ja tasakaalus keha.