top of page

Roidekorvi asendi põhimõttest

Jõulukuu on imeline aeg, tuletamaks meelde elu põhiväärtusi ja mõtisklemaks, mis on meile elus päriselt oluline. Olgu need lapsed, vanemad, sõbrad, loomad, kodu, loodus või kõik korraga, kindel on see, et vastupidava terviseta ei ole võimalik panustada ühessegi neist.

Tahaksin Sulle ikka ja jälle südamele panna, et enese eest hoolitsemine ei ole sugugi isekas, sest oma tassi täites ning oma tervise eest hoolitsedes, kannad hoolt ka oma lähedaste ja Sulle oluliste väärtuste eest!

Tühi kott püsti ei seisa, niisamuti nagu ei saa kallata tühjast tassikesest.;)

Hingamise ja vaagna asendi põhimõtetest oleme siin blogis juba juttu teinud ning aeg on suunduda järgmise printsiibi juurde. Kui Sa veel ei ole jõudnud hingamise ja vaagna asendi põhimõtete kohta lugeda, siis seda saad teha, klikkides siia: https://www.treenikerttuga.com/blog


Täna tahaksin aga keskenduda järgmisele olulisele põhimõttele, mida Pilateses silmas võiks pidada: roidekorvi asendi põhimõttele.

Head uudistamist, kaunist jätkuvat advendiaega ning energilist uue nädala algust Sulle!

 

Nagu ka füsioteraapias, on Pilatese eesmärgiks säilitada või saavutada lülisamba neutraalasend - ka meie online treeningutel oled ehk tähele pannud, et kasutan fraasi "neutraalne asend" või "neutraalne selg". Neutraalasendis on tagatud piisav aktiivsus lülisammast sirutavates ning stabilisatsiooni eest vastutavastes lihastes. Sellega loome kaitsva fooni nii lülisamba fassettliigestele kui ka kõhrketastele. Kõrvaloleval pildil võid näha nii keha neutraalset asendit kui ka kõrvalekaldeid sellest. Ühtlasi võid märgata, et ideaalis asetseb roidekorv täpselt vaagna kohal ning selle asend tundub loomulik ja mugav.

Pilatese treeningute üheks paljudest eesmärkidest on rühi parandamine nii, et keha saavutaks oma algupärase vertikaalse telje. Roidekorvi asendi stabiliseerimiseks vaagna kohal arendame ja treenime lihasgruppe, mis vastutavad püstise rühi eest - taastamaks lihastasakaalu, peavad sageli pikenenud lihased lühenema ning lühenenud lihased pikenema. Kas teadsid, et kõhulihased kinnituvad roietele, mistõttu aitab nende aktiivne panus kaasa roidekorvi stabiliseerimisele ning ülaselja säilitamisele parimas võimalikus positsioonis? Selles positsioonis ei esine pinget kaelas, üla- ega alaseljas; muuhulgas näib keha visuaalselt välja sihvakam ja ka pihast saledam. Et kõik lihased suudaksid hoida lülisammast ning roidekorvi normaalses vertikaalses asendis, peab neid tugevdama ja seda mõlemal poolel võrdselt - just seda me teeme Pilateses nii seistes kui matil.

Kokkuvõtvalt soovin, et teaksid, et Pilatese treeningus keskendume ka roidekorvi stabiliseerimisele neutraalses asendis ning lülisamba funktsionaalse seisundi parandamisele: me õpetame Sind kasutama kere süvalihaseid; me parandame lülisamba liikuvust ning me aitame minimaalse koormusega parandada ja suurendada lülisamba töövõimet.


Miks mitte parandada oma tervist vaid kerge pingutuse ja mõne kohvitassi hinnaga?!

Seda saad teha, ostes paketi juba täna siit: https://www.treenikerttuga.com/plans-pricing


NB! OLEN VÄGA TÄNULIK, KUI JAGAD RÕÕMU LIIKUMISEST JA PAREMAST RÜHIST, MÄRKIDES MIND KA OMA SOTSIAALMEEDIAS!;)

Comments


bottom of page