top of page

Silmad särama Pilatesega!

Tõsiasja, et treening parandab meie füüsilist vormi, teab igaüks. Niisamuti oleme siin Pilatese lehel rääkinud liikumise rollist rühiprobleemide ennetamisel ja lahendamisel, hingamisharjumuse parandamisel, lihasjõu, liigeste liikuvuse ning kere üleüldise tasakaalu arendamisel. Asjaolu, et spordil on positiivne mõju ka inimese vaimule, on samuti üldtuntud, ent kuidas on meeleolu paranemine ning suurenenud energia liikumisega seotud, on ikka veel ülerääkimist ja rõhutamist väärt teema, eriti ajal, mil ühiskonnas on depressioon, unehäired, peavalud, keskendumishäired, väsimus ja muud vaimsed mured üha sagedamini esinevad nähtused.

Sporditegevus parandab mälu, keskendumisvõimet, leevendab stressi, ärevust ja rahutust, parandab une kvaliteeti ning on väsitavatel päevadel parim, tervislikem ja tõhusaim lõõgastumisviis.

Siinkohal tahaksingi jagada Sinuga mõtteid ja informatsiooni, mis puudutavad Pilatese treeningu mõju vaimsele heaolule.

 

Oksütotsiin, serotoniin, dopamiin, endorfiin - seda keemilist kvartetti on nimetatud õnnevalemiks, sest just need 4 ainet mõjutavad oluliselt meie tasakaalu, rahulolu ja õnne. Mis on aga eriti vahva tõsiasi, on see, et nende vallandumist on üsna lihtne soodustada. Jagan teiega rõõmuga täna kogukonna Vaikuseminutid poolt koostatud tabelit, mis on ühtaegu ülevaatlik ja hõlpsasti mõistetav.

Põhjuseid, miks just Pilates on füüsise kõrval hea ka vaimule, on palju, ent üks ääretult oluline nüanss on asjaolu, et Pilatese treeningute puhul puudub oht, et koormaksid end üle või põhjustaksid kehale šokiseisundi. Hea treening ei tohi iial tekitada halba enesetunnet! Valutavad lihased, pearinglus, iiveldustunne või nõrkus ei aita kahtlemata kaasa selle vägeva keemilise kvarteti aktiveerumisele. Kui kehale pannakse peale liigne koormus, viib see kehvemate saavutuste ja võimalike terviseriskideni. Meie Pilatese lehelt leiad nii pikemaid kui lühemaid treeninguid, nii intensiivsemaid kui ka lõõgastavamaid trenne ehk valikut on igaks päevaks ja igale maitsele. Regulaarne Pilatese harrastamine toob kaasa üldise meeleolu paranemise, suurenenud energia ja negatiivsete mõtete kadumise ning saad peagi kiidelda lisaks paremale füüsilisele vormile ka emotsionaalse heaoluga, ilma et tekiks organismi kurnatusseisund, langeks nii kehaline kui vaimne töövõime või tekiks liikumishuvi täielik kadumine.

Kokkuvõtvalt tahaksin Sind julgustada igapäevaselt võimlema ning märkama muutusi füüsilise vormi kõrval ka vaimses ja emotsionaalses tervises. Pilates kui keskendumist ja tervislikku hingamist nõudev, samal ajal pingutust esile kutsuv, ühtaegu venitav ja lõõgastav ning ka tugevdav lihastreening aitab soodustada nii oksütotsiini, serotoniini, dopamiini kui endorfiini vallandumist Sinu kehas - hea treening teeb meele rõõmsaks, annab energiat (mitte ei võta seda;)) ning innustab veel rohkem ja jälle pingutama!

Kohtumiseni Pilateses!

Comentários


bottom of page