top of page

2023 = Uus Pilatese aasta!

"Pean tunnistama, et viimastel kuudel on pilates jäänud elu virr-varris tahaplaanile. Aga täna "kas treenime edasi?"-kirja saades oli vastus kindel "jaa". Lisaks juhtus Facebook jagama Sinust kirjutatud artiklit, mille kohe läbi lugesin. Artikli lugemist lõpetades mõistsin, et kõik minu senised vabandused mati lahtirullimise edasilükkamiseks on mu enda peas kinni. Homme, kui koju oma mati juurde tagasi jõuan, viskan vabandused nurka ning rullin mati taas lahti."

- Kaie -

Tere kaunist 2022. aasta viimast päeva, mu armas Pilatese huviline!

Novembrikuisest Mustast Reedest kuni jõulupakkumistest tulvil detsembrikuu lõpuni on ilmselt me e-postkastid pakkumistest küllastunud, mistõttu hoidusin teadlikult Sind veel ühe kirjaga pommitamast. Ma südamest loodan, et Sinu pühad möödusid täpselt nii rahulikult või meeleolukalt nagu Sa soovisid! Muuhulgas loodan natuke sedagi, et just niisamuti nagu ei pea end igal õhtul ja hommikul e-kirjaga meelde tuletama Sinu hambahari, olid ka liikumine ja/või Pilates osaks Sinu pühadeajast.

Täna sooviksin Sinuga koos vaadata hetkeks tagasi kohe-kohe mööduvale aastale ning seejuures pöörata pilgud ka uude, 2023. aastasse ning seda ikka liikumise ja Pilatese kontekstis. Kui oled olnud pikaaegne Pilatese harrastaja, saad iseend tunnustada juba sooritatud edusammude eest; kui oled aga alles Pilatese-teekonna alguses, saad tänasest uudiskirjast kohe kindlasti nii lisamotivatsiooni kui ka inspiratsiooni uute eesmärkide püstitamiseks!

Enne veel, kui asume Pilatese mõtiskluste juurde, sooviksin juhtida Sinu tähelepanu ühele vahvale, kahtlemata nii liikumisentusiasmi kui ka rõõmu pakkuvale üritusele, kuhu Sind kohe väga-väga ootan. Nimelt kutsun Sind endaga koos soojale rannaliivale kehale ja vaimule uut värskust ja energiasüsti pakkuma, ilma et peaksid Eestist lahkuma! Juba 29. jaanuaril kell 10 pakume Teras Beach'il Tallinnas Sulle lõbusa, aktiivse pühapäevahommiku koos Pilatese, Zumba ja Mindset Fitnessiga!

Mõnusat lugemist ja inspireerumist ning loomulikult imetoredat vana aasta lõppu soovides,

Sinu Kerttu

 

Pilatese veebitreenerina olen juba 2020. aasta kevadest saati andnud Sulle videode, uudiskirjade ja blogi vahendusel juhiseid, kuidas liikuda ning oma liikumist ja enesetunnet parandada. Üks minu peamisi eesmärke on õpetada Sind kohtlema oma keha hellalt, lugupidavalt ning tasakaalukalt. Soovin, et me kõik oleksime oma keha vastu ehk pisut vähem õelad ning et Sinagi leiaksid just selle treeningu, mis austab nii Sind kui Sinu keha.

Usun kogu südamest, et Pilates on treeningmeetod, mis pakub meile võimalust senisest veel erksamalt, täisväärtuslikumalt ja mitmekülgsemalt elu kogeda. Tahaksin loota, et see kujutab ka Sinu jaoks liikumist, mis on täpselt nii parasjagu "kerge", et annab Sulle enam kui võtab; liikumist, mis on Sinu jaoks nii kestvuselt kui ka pingutuselt tasakaalukas ja mõõdukas, tekitamata trenni kui piinapingi tunnet; liikumist, mis tekitab Sinus hõlpsasti heaolu- ja rahulolutunde!

Kas Sa ikka tead, et iga kord, kui Sa sel aastal treenisid, kui Sa ka vaid korraks mati lahti rullisid ning end liigutasid, tegid Sa suuri edusamme ja muutsid sammhaaval oma elu? Kas Sinu selg valutab veidi vähem? Kas Sinu keha on juba vabamalt liikuv ning pingevabam? Kas Sinu rüht tundub Sulle kaunim? Kas Sul on ehk rohkem jõudu ja vastupidavust oma igapäevatoimetusi tehes? Kas Sinu hingamisharjumused on paranenud? Kas Sinu lihastoonus on tõusnud? Kas Sinu tuju on rõõmsam ja meel rahulikum? Kas tunned end oma kehas kergemini?

Pilatese treenerina on üks mu suurimaid rõõme näha, kuidas inimeste kehad muutuvad. Inimesena olen aga veel rõõmsam, kui muutunud on ka kliendi meelestatus liikumise suhtes ja kasvanud elurõõm. Ma väga loodan, et said nii mõnelegi eeltoodud küsimusele mõtteis jaatava vastuse anda ning tõdesid, et Pilates on õpetanud Sindki oma keha paremini tundma ja mõistma! Kui oled alles Pilatesega tutvumas, siis võid eeltoodud küsimuste juurde juba mõne kuu pärast tagasi tulla, sest "tulemused" ilmutavad end tõepoolest peagi!

Ma väga soovin Sulle südamele panna, et iga positiivne muutus saab alguse märkamisest ja teadlikkusest - niipea, kui asud end teadlikult liigutama ning märkama, kuidas Sinu keha on loodud liikuma, kui paljuks ta on tegelikult võimeline, kuidas ta Sind premeerib, kui kohtled teda hellalt ja lugupidavalt, paranevad ka Sinu enesetunne, hingamine, ainevahetus ning Sinu elukvaliteet tervikuna.

Pannes oma keha efektiivselt, ent tasakaalukalt liikuma välispidiselt, paraneb ka kõik meie sees, eks! See ongi tervis - see on viis, kuidas elada kauem, paremini ja lihtsalt "rohkem"! Mis oleks, kui teeks 2023. aastast taas uue Pilatese aasta?!


 


コメント


bottom of page