top of page

Magusam uni Pilatesega!

"Mu enesetunne on paranenud. Tunnen, kuidas mu kõhulihased on taas "ellu ärganud" ning öine uni on sügavam. Kusjuures ma ei tea, kas see oli kokkusattumus või Pilates, aga kui tavaliselt jääb unekvaliteet 75-82% vahele, siis ühel õhtul tegin hiljem 30-minutise Pilatese trenni ja hommikul ärgates oli unekvaliteedi näit 96%!!!"

Tere, mu armas treenija!

Just niisuguse, paranenud unekvaliteedi kogemusest rääkiva tagasiside saatis üks teie, tublide treenijate seast ning kuigi olen tänaseks juba enam 14 aastat ise magusat und nautinud (jättes välja muidugi pisiperest tingitud unetuse), ei oleks ma enne seda tagasiside taibanudki Pilatesest une kontekstis siin kirjutada! Aitäh Sulle selle meeldetuletuse eest!

Unekvaliteet on miski, mis otseselt mõjutab nii meie vaimset kui füüsilist tervist. Magades vähe või kehvasti, on häiritud meie päevased toimetused, emotsionaalne tasakaal, sageli ka suhted. Uni mõjutab ka meie südame tervist, aju tööd, immuunsüsteemi ning isegi kehakaalu. Kas Sa aga teadsid, et uuringudki on tõestanud, et Pilatese harrastamine vähemalt 2-l korral nädalas tõepoolest parandab märgatavalt unekvaliteeti? Miks on just Pilates tõeliselt sobilik treening une parandamiseks, saame teada, rännates korraks ajas tagasi.

Töötades välja oma treeningmeetodit, sidus Joseph Pilates omavahel kokku kaks pealtnäha erinevat maailma: idamaisest joogast tuleneva keskendumise ja sügava hingamise põhimõtted ning sportvõimlemise, kulturismi ja teiste spordialade lihastöö ja füüsilise pingutuse praktikad. Tema eesmärgiks oli luua justkui täiuslik keha, meelt ja hinge ühendav treenimisviis ning muuhulgas uskus ta, et selle abil on võimalik parandada nii füüsilisi vaevusi, vaid ka vaimset pinget, ärevust ja stressi.

3 põhjust, kuidas Pilates teeb pai Sinu unele:

  • Pilates nõuab keskendumist ehk fookuse toomist iseendale, oma sooritusele, hingamisele ja täielikule kohaololule, tuues meid seega eemale olmemuredest, stressist, vihast või teistest negatiivsetest emotsioonidest, mis meie und võiks rikkuda.

  • Pilateses on oluline sügav ja põhjalik hingamine, mis lõõgastab nii keha kui vaimu, langetab pulssi, vererõhku ja stressitaset, mis on kõik hea une eeldusteks!

  • Pilates on samaaegselt pingutust esile kutsuv ehk tugevdav, ent ka venitav ja lõõgastav lihastreening. Pilatese treeningu järel ei ole Sinu keha pinges või stressis, vaid mõnusa toonuse kõrval on lihased saanud ka head und soosiva lõõgastuse.

Kokkuvõtteks tahaksin ärgitada Sind proovima Pilatest mitte alati niivõrd kehalise vormi parandamiseks, vaid hoopis aeg-ajalt ka sootuks teistel eesmärkidel - märka, kuidas paraneb Sinu uni ning ühes sellega ka üldine enesetunne, motiveeritus, produktiivsus ning tuju!

Soojade tervitustega ning kohtumiseni matil!


Sinu Kerttu


Comments


bottom of page