top of page

Pilatesest ja kaalulangetusest vol 1!

"Tänaseks olen ilma dieeti pidamata kaotanud kaalus 4 kg, vöö ümbermõõdus 7 cm, parem käsi ei tee enam muret, üldine enesetunne ja energia tase oluliselt parem.Teen harjutusi jõudumööda. Kõike veel ei suuda, kuid juba oluliselt rohkem kui algul."

Tere taas, mu armas treenija!

Just niisuguse, paranenud füüsilise vormi kogemusest rääkiva tagasiside saatis üks tubli treenikerttuga.com Pilatese harrastaja. Tõtt-öelda alustan ma ülaltoodud pealkirjaga postitust raske südamega, sest olen täna pingsa kaalumise vastane ja kaalulangetuse kontekstis Pilatesest rääkimise osas veidi vastumeelne - minu koduses majapidamises ei ole kaalu enam kui 8 aastat ning Pilatest pean enam kogu tervise, nii vaimse kui füüsilise tervise vundamendiks kui pelgalt kaalunumbri kontrollimeetmeks. Tahaksin uskuda, et kui hoolitseme oma tervise eest ning kui liigume piisavalt ja teadlikult, siis kontrollib kaalunumber end juba iseenesest.

Kas Pilates on aga tõhusaks abiliseks kaalulangetamisel? Kas mina, teie treener, olen alati elanud seesugust kaaluvaba, justkui kerget ja tervislikku elu? Kuidas aitab Pilates tagada tervislikuma, kaalustressita eluviisi?

Täna ja ka järgmises uudiskirjas/postituses püüan vastata eeltoodud küsimustele, jagades teile ka sügavalt isiklikke killukesi iseendast, ilustamata ja südamest. Kui Sind huvitab, miks, kui palju ja kuidas me ikka treenida võiks, siis piilu ikka blogisse, sest palju kasulikku Pilatese informatsiooni ja ka uued trennikavad leiad just siit!

Ilusat alanud nädalat ning kohtumiseni matil!

 

Alloleva pildi avaldamine nõudis minult omajagu aega ja julgust, ent sellel on teie ees Pilatese-eelne mina, millel olen 20-ndates ja peaksin olema justkui elu parimas vormis ning aastais. Kas usud, et tegin selle pildi ajal oma elu suurimatel koormustel trenni?


Pilt on tehtud spordiklubi Sparta suvepäevadel, mil minu treeningmenüüs olid eranditult kõrge intensiivsusega kardiotreeningud; kui nägin tohutult vaeva, et tunda end oma kehas hästi, kuid tundsin end hoopis ebakindlalt; kui "lõhkusin", sõna otseses mõttes, trenni teha, ent keha ei tervitanud minu teguviisi ning tulemuseks oli soovitust palju suurem kaalunumber ja vigastused liigestes. Umbes aasta pärast seda pilti võtsidki ülekoormusmurrud mõlemas pöias minult võimaluse joosta, hüpata ja tantsida ning endise aktiivsuse asemel pidin hoopis passiivselt lonkama.


Kuni tuli Pilates...

Järgmisel pildil olev tänane mina on 35-ne, kolme väikese vanusevahega lapse ema, selja taga kolm järjestikust rasedust ja järgnenud imetamisperioode, tohutult magamata aastaid, ent ometi rahulolev ja pigem tasakaalus Pilatese austaja.


Pilatese näol leidsin treeningu, millega õppisin andma oma kehale aega, et saavutada tulemusi, mis kestavad kogu elu, ning vormi, mis teeb rahulolevaks kauemaks, kui loetud päevad või nädalad.


Pilatese harjutused ja asendid on mugandatavad, mis tähendab seda, et nad pakuvad nii jõukohast koormust algajale kui ka väljakutseid, näiteks, sportlasele. Nende harjutuste järjepidev ning korrektne sooritus tagab tugevad liigesed ja lihased koos painduvuse ning tasakaaluga: tasakaaluga nii meie parema ja vasaku külje ning meie esi- ja tagakülje vahel kui ka meie keha ja meele vahel.

Kokkuvõtlikult tahaksin täna tuua Sinuni teadmise, et järjepidev Pilatese harrastamine kahtlemata vormib ja tasakaalustab Sinu keha. Treenikerttuga.com veebitreeningute peamiseks eesmärgiks on küll meie üldine tervis, ent selle üheks koostisosaks on tugevad lihased, mida treenime nauditaval, teadlikul, jõukohasel ning samal ajal efektiivsel moel. Tugevate lihaste olemasolu peakski aga rõõmustama iga kaalulangetajat, sest just lihastreening on hädavajalik kaalu alandamiseks rasva arvelt.

Kõigist nendest olulistest detailidest räägime aga juba järgmises uudiskirjas/postituses. Seniks soovin Sulle kergemat meelt ja lihtsalt rõõmu liikumisest, näiteks uue soovitusliku terviseprogrammi eeskujul!


Soojade tervitustega,

Sinu Kerttu

Comentarios


bottom of page