top of page

Parem enesetunne = rohkem elu!

Tere, mu armas treenija!

Oktoobri keskpaigas kirjutasin siin blogis sellest, kuidas ainuüksi mõtteviisi muutus võib muuta Sinu elu. Tõtt-öelda võtsin isegi needsamad mõtted 3 lapsega koolivaheajale minnes kaasa ja olen ääretult tänulik, et lähenedes liikumisele teadliku tasakaalukusega, ent samal ajal optmismi ning naudinguga, olen ka puhkuse ajal taganud nii kergema enesetunde iseendale kui ka muretuma ja rõõmsama ema oma lastele.

Usun endiselt kogu südamest, et vaid imepisike mõtteviisi muutus võib ka Sinu treening- ja terviseteekonda sootuks kergemaks, meeldivamaks ja edukamaks muuta, mistõttu tahaksin tänagi selsamal, liikumismotivatsiooni süstival moel siin uudis- ehk väärtuskirjas jätkata.

Ikka jätkuvat trennilusti, põnevat edasilugemist ning kohtumiseni matil!

Sinu Kerttu

 

Teadlasi, kes on uurinud pika ja terve elu "saladusi" on palju, ning hoolimata uuringute paljususest, võib nende tulemusi siiski teatud aspektides n-ö ühte patta poetada - kogukondi, kus elatakse kauem, õnnelikult ja tervena, liidab ühine nimetaja "tervislikud eluviisid" ja oskus hoiduda ning vältida südame-veresoonkonna haigusi, ülekaalulisust, diabeeti ja paljusid kroonilisi haigusi.

Pealtnäha kõlab see muidugi väga loogiliselt ja lihtsasti, ent kas siis pole tervis, hea füüsiline vorm ja vastupidav organism see, mille poole me kõik juba niigi püüdleme või püüelda tahaksime? Kui spordiklubisid, liikumisvõimalusi ja treenereid on juba kõikjal, siis kuidas meil ikkagi sageli ei õnnestu liikumisega ree peal püsida või statistiliselt siin Eestiski terve ja pikaealise ühiskonnana silma paista? Siinkohal tulebki taas mängu meie eelmise väärtuskirja temaatika ehk mõtteviisi ja teadlikkuse muutus!

Täna elame me maailmas, kus otsitakse alatasa kiireid või isegi välkkiireid lahendusi - "maagiline 30-päevane dieet", 4-nädalane "ruttu-vormi" treeningprogramm, tablett selle, teise või kolmanda mure kiireks lahendamiseks. Aga... Mitte ainult põletatud kalorid, läbitud sammude/trennide arv, harjutuste korduste arv ega higipiisad rinnaesisel ei taga meile täisväärtuslikku ja õnnelikku elu ning pikka iga - sama tähtis või olulisem veelgi on see emotsioon, mis meid saadab, kui me teeme kõike, mida me elus teeme! Teadlased on välja selgitanud, et pika elu saladuseks on ka õnnelik elu. Kas Sinu liikumine ja treeningud pakuvad Sulle täna ka vaimset rahulolu? Kas nad vähendavad Sinu ärevust ja stressi nii, et Sa tõesti tunned, et Sa soovid jätkata nii täna, homme kui ka 10 aasta pärast? Et nad ei ole Sinu jaoks karistuseks söödud koogitüki eest, vaid et nad rikastavad Sinu elu?

Isiklikule kogemusele tuginedes usun, et rahulik ja tasakaalukas Pilates koos sügava hingamise ning fookusega teadlikul keskendunud sooritusel võib osutuda imeliseks võtmeharjumuseks! Tahaksin tänase uudiskirja peamise mõttena Sulle südamele panna, et teadlikud, targad, nii keha kui vaimu silmaspidavad valikud just pikema aja vältel on need, mis tagavad meile parema enesetunde ja seeläbi täisväärtusliku, ehk ka pikema elu. Ehk liikumise kontekstis tasub taas rõhutada - leia just see Sulle sobiv liikumine, see harjumus, mis saadab Sind mitte vaid mõned nädalad, vaid pigem ikka aastaid, kui mitte kümneid aastaid. Kui lisad oma igapäevaellu Sulle sobiva liikumise ning mõtteviisi, et treenimine on mõnus ja meeldiv, hakkad peagi märkama, kuidas Sinu keha ja ka vaim Sind premeerivad oluliselt parema enesetundega ja veelgi suurema õnnetundega!

 

Kui Sa veel ei ole treeningutega alustanud, siis see võimalus on Sinu jaoks alati olemas!

Pilates on treeningmeetod, mis sobib east, soost, vanusest ja füüsilisest ettevalmistusest sõltumata, kõigile!

Koos minu ja Pilatese abiga saavutad tugeva, vastupidava, pingetest ja valust vaba, vabalt liikuva, kena rühiga ja tasakaalus keha.


Soovin Sulle ikka positiivset mõtteviisi ning rõõmu tervest kehast!Comments


bottom of page